Відпустка розпочалася з подорожі.
Продовжую знайомитися з нашими західними етнічними землями. Цього разу подорож пролягала північними схилами Карпат які називаються Бещади з польської сторони, а з української сторони кордону ці гори називаються Бескиди.
Це пограниччя між західною Бойківщиною, Лемківщиною і Надсянням. Етнічна культура лемків і бойків тісно переплелася у цій місцевості: подібна архітектура, типи побудови і планування домів і господарських прибудов, церков, подібний одяг, подібна говірка, подібна доля людей. Звичайно, в довоєнний час це було більш виражено, бо в післявоєнний час 1944-51 роки українці були виселені з їхніх прабатьківських земель: кого в західну Польщу, на колишні німецькі території, кого на схід і південь України, кого у Сибір...
Операція "Вісла", операція "Захід", демаркація кордонів, обмін територіями...
Розпочалася наша подорож рано-раненько о 5 годині був запланований виїзд зі Львова. Цього разу ми прямували на південний-захід Львівщини на прикордонний перехід Смільниця-Кросьценко.
Автобус бадьоренько біг непоганою трасою до Старого Самбора, а вже після нього дорога не була такою оптимістичною.
Пейзаж також поступово змінювався, починаючи від Старого Самбора око все частіше впиралося в гористий горизонт, а дорога то повертала вправо-вліво, то піднімалася опускалася, за вікном автобуса миготіли різноархітектурні будиночки і будинки міст і сіл Львівщини.
Черга на кордоні була не велика. На проходження кордону витратили усього 1,5 години, що не могло не потішити.
Перетнувши кордон рушаємо дальше.
З вікна автобуса вдалося сфотографувати, мабуть, 100-річну хату. По дорозі зустрічалися кілька разів такі доми, але з вікна автобуса не завжди вдаються фотографії.
Надіюся, ще якось потрапити за той ліс, що на задньому фоні фотографії.
Надіюся, ще якось потрапити за той ліс, що на задньому фоні фотографії.
Наш шлях лежав до села Бубрка, де розміщена найстаріша в світі нафтова свердловина. Втім, свердловиною її складно назвати, так як була викопана вручну, і на перших порах нафту з неї добували так як витягують воду з колодязя.

Початок екскурсії.


Це, власне, оця найперша копальня нафти викопана Лукашевічем і його друзями.
Ось вона, нафта, булькоче :) :
З відра виливали її в цей жолоб по якому вона стікала в ємність.
Дуже цікавим і неординарним виявився музей Лукашевіча як, власне, і сам Ігнацій Лукашевіч.
Винахідник гасової лампи, батько нафтового промислу в Прикарпатті, довгий час жив і працював у Львові. За освітою фармацевт, хімік. Разом з Яном Зегом вперше, у львівській аптеці "Під золотою зіркою" здійснили фракційну перегонку нафти в результаті чого отримали нафтовий дистилят - гас, який можна було безпечно використовувати у лампі. Їм також належить винахід 1853 році, безпечної, безкіптявої лампи.
З 1853 року він поселився в селі Хоркувка недалеко від Бубрки.
На території музею розміщений також будинок Лукашевіча, де були обладнані хімічні лабораторії і знаходився його кабінет.
Оглянули кузню, а також вже більш сучасні пристрої і механізми для викачування нафти.
Як годиться зробили групове фото на пам'ять:
По завершенні поїхали обідати в Сянок і там продовжили наш екскурсійний день.
Частина 2. Сянок